Share on linkedin
Share on telegram
Share on email
Share on facebook
Share on google
Share on twitter

مشاوره مدل کسب و کار تجارت الکترونیک

در حوزه تجارت الکترونیک مدل‌های متنوعی وجود دارد که در هر یک از این مدل‌ها بازارهای هدف مختلفی لحاظ خواهند شد؛ همچنین هر یک از این مدل‌های تجارت نیازهای مختص خود را برای ایجاد و پیاده‌سازی دارند. همچنین زمانی که میخواین کسب و کار سنتی خود را تغییر دهید، باید یه سری تغییرات در فرآیندها و روندهای فعالیت و محصول یا خدمات خودتون ایجاد کنید که همه این مباحث نیاز به بررسی و آنالیز دارند. یکی دیگه از مواردی که خیلی مهمه طراحی مدل کسب و کار درست هست تا برای مشتریان ارزش مناسبی ایجاد بشه. فقط یه موردی که خیلی مهمه اینه یادمون نره تجارت الکترونیک صرفا به معنی سایت فروشگاهی نیست!

تجارت الکترونیک
طراحی ابزارهای تجارت الکترونیک

مشاوره و طراحی ابزارهای لازم تجارت الکترونیک

وقتی که میخواین وارد حوزه تجارت الکترونیک بشید مطمئنا نیاز به طراحی و پیاده‌سازی یه سری ابزار خواهید داشت. ابزارهایی مثل سایت یا سامانه برای فروش آنلاین خدمات یا محصولات یا توی سطح‌های دیگه ابزارهایی مثل اپلیکیشن؛ البته لازمه که توضیح بدم ابزارهای لازم فقط سایت و اپلیکیشن نیست و بر اساس خدمات و محصولات باید از ابزارهای مناسب استفاده بشه. طبیعتا چون توی سرویس‌های مجازی مشتری دسترسی مستقیم به سرویس دهنده نداره باید طراحی و ابزارها بر اساس نیاز سیستم و با راحت‌ترین شکل ممکن طراحی بشن. (اینو برای این گفتم که یادآوری بشه که تجارت الکترونیک صرفا راه اندازی یه سایت فروشگاهی نیست)

حالا فرض کنیم خدماتتون رو بر اساس مدل‌های تجارت الکترونیک ارائه کردین. حالا سوال اینجاست که چطوری میخواین بفروشین؟! بله تازه اول کاره! حالا قبل از هر چیزی باید بشینیم با هم استراتژی‌های درست رو برای ورود به بازار و معرفی محصول و خدمات به مشتری‌ها ایجاد کنیم.

تدوین استراتژی دیجیتال مارکتینگ
سئو و SEO و بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو در شیراز

بهینه‌سازی‌ها

یکی دیگه از مسائلی که توی بحث تجارت الکترونیک دارای اهمیت است بهینه‌سازی مدل‌های کسب و کار و ابزارهای طراحی شده است. این بهینه‌سازی در حوزه‌های مختلف نیاز به انجام داره. برای نمونه یکی از بهینه‌سازی‌ها توی حوزه‌ی سئو (SEO) و بهینه‌سازی محتوا برای موتورهای جستجو هست. یه سری دیگه از بهینه‌سازی‌ها در مورد ساختار کسب و کار و بهینه‌ کردنش بر اساس رفتار کاربرها هست. 

ارتباط با مشتریان و CRM

یکی دیگه از مسائل خیلی مهم که توی همه کسب و کارها از جمله کسب و کارهای مبتنی بر تجارت الکترونیک نیاز به بررسی داره بحث ارتباط با مشتری‌ها هست. توی بحث مدیریت ارتباط با مشتریان یا CRM همه مسائل مربوط به مشتری‌های یه سیستم مورد آنالیز قرار می‌گیره و در صورتی که آنالیزهای درستی انجام بشه و استراتژی‌های مناسبی طراحی بشه میتونه باعث افزایش مشتری‌ها و وفادار شدنشون بشه.

مطالب مرتبط

0 0 votes
رأی دهی به مقاله
مشترک
دریافت پیام از طریق
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments

سایر مطالب

من یا ما؟ آزمون ریاکاری و صداقت

من یا ما؟

۱۹ اسفند ۱۳۹۸
5S

5S

۰۱ دی ۱۳۹۸
باتنا - BATNA

باتنا – BATNA

۰۱ دی ۱۳۹۸
زوپا

زوپا – ZOPA

۰۱ دی ۱۳۹۸
اهمیت مذاکره حرفه‌ای

اهمیت مذاکره حرفه‌ای

۰۱ دی ۱۳۹۸
امید امرایی و زینب وصال تشکر از بچه های uxshiraz تجربه کاربری شیراز

تشکر از بچه های uxshiraz

۰۱ دی ۱۳۹۸
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
به بالای صفحه بردن