Share on linkedin
Share on telegram
Share on email
Share on facebook
Share on google
Share on twitter

در این مطلب مقایسه‌ای از نظر ضریب نفوذ اینترنت و رشد دسترسی عموم مردم به اینترنت در ایران و چند کشور دیگه انجام شده. البته لازم به ذکر هست که با توجه به دسترسی محدود به اطلاعات، آمارها تا سال 2017 در خروجی‌های گرافیکی استفاده شده.

در اولین نمودار، درصد دسترسی مردم به اینترنت نسبت به جمعیت هر کشور (در پنج کشور ایران، آمریکا، ژاپن، اندونزی و چین) طی سال‌های 1990 (خدود سال 1369) تا 2017 ارائه شده. همونطور که مشخصه در کشورهای ژاپن و آمریکا با توجه به توسعه زیرساخت‌ها از همون ابتدای ایجاد زیرساخت اینترنت و احساس نیاز به این تکنولوژی، نرخ رشد بالایی رو توی سال‌های اولیه پیدایش این تکنولوژی شاهد هستیم.

در ایران به نظر میرسه که عملا از سال 1994 (حدود سال 1373)، اولین احساس نیازها شکل گرفته؛ و از سال 2007 با یک نرخ رشد نسبتا بالا (مشابه نرخ رشد به وجود اومده از سال 1994 در آمریکا) دسترسی مردم به زیرساخت اینترنت شروع به رشد کرده. البته لازم به ذکر هست که آخرین آمار مربوط به سال 1397 ضریب نفوذ اینترنت رو 86 درصد نشون میده.

میزان استفاده افراد از اینترنت IRN to others

در نمودار بعدش ضریب نفوذ اینترنت در ایران با میانگین خاورمیانه و شمال آفریقا مقایسه شده. همونطور که مشخصه از سال 2015 میزان نفوذ اینترنت نسبت به میانگین منطقه بالاتر رفته.

میزان استفاده افراد از اینترنت IRN to MEA

و در نهایت با مقایسه میانگین جهانی ضریب نفوذ تا پایان سال 2017 میلادی، مشخصه که میزان دسترسی مردم ایران به نسبت میانگین جهانی بسیار بالاتر رفته. 

میزان استفاده افراد از اینترنت IRN to WLD

مطالب مرتبط

0 0 votes
رأی دهی به مقاله
مشترک
دریافت پیام از طریق
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments

سایر مطالب

من یا ما؟ آزمون ریاکاری و صداقت

من یا ما؟

۱۹ اسفند ۱۳۹۸
5S

5S

۰۱ دی ۱۳۹۸
باتنا - BATNA

باتنا – BATNA

۰۱ دی ۱۳۹۸
زوپا

زوپا – ZOPA

۰۱ دی ۱۳۹۸
اهمیت مذاکره حرفه‌ای

اهمیت مذاکره حرفه‌ای

۰۱ دی ۱۳۹۸
امید امرایی و زینب وصال تشکر از بچه های uxshiraz تجربه کاربری شیراز

تشکر از بچه های uxshiraz

۰۱ دی ۱۳۹۸
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
به بالای صفحه بردن